Українців попередили про підвищення тарифів на тепло

В Україні вже повним ходом йде підготовка до наступного опалювального сезону. Експерти прогнозують, що він буде дорожче, ніж попередній. До чого готується українцям, розповів портал obozrevatel.

Протягом минулого опалювального сезону тарифи на тепло стримувалися завдяки підписанню та виконанню сторонами Меморандуму між Урядом, НАК "Нафтогаз України" та Асоціацією міст України. Завдяки домовленості тепловиків безперебійно постачали газом. Такий крок дозволить завершити опалювальний сезон без ексцесів.

Також "Нафтогаз" зобов'язаний ввести до 1 вересня цього року довгострокові цінові пропозиції, які дозволять уникнути різких стрибків цін на опалення. Однак проблеми галузі це не вирішить, а тільки відстрочить їх. Головна проблема, яка існує на сьогоднішній день це борги.

За різними оцінками борги підприємств перед "Нафтогазом" становлять близько 60 мільярдів гривень. До такої заборгованості призвели штучно занижені тарифи та неефективна робота підприємств. При цьому близько половини цієї суми становлять борги споживачів перед тепловиками. Експерти відзначають вихід з кризи можливий, однак це важкий процес і він відіб'ється на платіжках українців.

Зміни неминучі і вони вже відбуваються. Зокрема більше не можна відкладати поширення дії ринку газу на комунальне теплопостачання. І цей перехід, звичайно, відіб'ється на цифрах в платіжках", – підкреслює експерт.

Ціна на природний газ коливатиметься, однак держава повинна стримувати скачки виключно ринковими механізмами, які не завжди швидко дають необхідний ефект. За словами експерта тарифи на тепло в Україні дуже залежать від ціни на блакитне паливо, тому кожна українська сім'я буде відчувати коливання ціни.

Раніше портал Hyser повідомляв, що українців сповістили про нюанси щодо нових тарифів на газ

Також наш портал інформував, що українцям підказали, як домогтися зниження тарифів на гарячу воду та опалення.

Нагадаємо, що українцям розповіли, як оформити житлову субсидію без офіційного працевлаштування.