В Україні домашнє насильство незабаром може каратися носінням електронного браслета. За умови письмової згоди постраждалої людини або його законного представника.

Відповідний законопроєкт "Про запобігання та протидію домашньому насильству" вже внесений до парламенту. Даним документом пропонується внести зміни до:

- Кримінального кодексу України;

- Кодексу України Про адміністративні правопорушення;

- Кримінального процесуального кодексу України;

- Кримінально-виконавчого кодексу України;

У разі прийняття закону до кривдника може застосуватися електронний засіб контролю.

Винних у домашньому насильстві зобов'яжуть носити електронний засіб контролю, який відстежує наближення кривдника до потерпілого. Кривдникові буде заборонено наближатися на певну відстань до особи, яка постраждала від домашнього насильства.

Важливо: обмежувальний захід застосовується до засудженого лише при наявності письмової згоди постраждалої людини або його законного представника.

У разі, якщо засуджений порушить встановлений порядок застосування електронного засобу контролю, він буде зобов'язаний заплатити штраф у розмірі від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 350 до 1700 грн.).

Популярні новини зараз

Обов‘язкова вакцинація в Україні. Міністр Ляшко зробив важливу заяву

Йде потужне похолодання: буде нижче 10 градусів

Знову надягнемо футболки і шорти. Українцям назвали дату різкого потепління

Замість осені буде літо: синоптики порадували новою хвилею спеки

Показати ще

Відзначається, що пристрій для контролю за засудженим має бути захищений від самостійного зняття, пошкодження або іншого втручання в його роботу з метою ухилення від контролю і сигналізувати про спроби людини здійснити такі дії.

Варто відзначити, що у Франції прийняли подібний закон, який впроваджує використання електронних браслетів для боротьби з насильством в сім'ї, у 2020 році.

Електронний браслет призначений для того, щоб працювати як "тривожна кнопка" в разі, якщо людина, яка раніше вже здійснювала насильство щодо нинішнього або колишнього партнера, знову наблизиться до нього. Пристрій оснащений геолокацією.

Раніше "Нyser" писав про те, що у Міністерстві соціальної політики України створили механізм допомоги молодим батькам.

Також наш портал повідомляв, в Україні створять "суд у смартфоні".

Нагадуємо, президент України Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає посилення покарання за сексуальну експлуатацію дітей.