Максимальна користь від фруктів і ягод буде тільки тоді, коли людина їсть їх в сезон.

Ранні ж плоди містять в собі велику кількість небезпечних сполук, які здатні спровокувати серйозне отруєння, пише "Голос".

Дієтолог Людмила Бабич попереджає, що не варто купувати перші кавуни, які тільки з'явилися на прилавках - краще почекати, коли прийде їх термін дозрівання.

За її словами, кавун має властивість накопичувати в собі нітрати, які містяться в грунті. Вони використовуються для удобрення грунту і якнайшвидшого дозрівання плодів. У разі, якщо виробник занадто багато положив підкормок, ягода вбирає в себе всі ці речовини і може викликати сильне отруєння. Особливо небезпечні такі кавуни для дітей.

Найкраще кавуни купувати в легальних місцях продажу баштанних. Саме там всі партії ягід перевіряють на безпеку, тому купувати ці плоди можна відносно безпечно.

Важливо пам'ятати, що не всім корисні кавуни. Людям, у яких хронічні захворювання нирок або цукровий діабет, слід з обережністю вживати баштанні.

Також слід знати, що кавуни мають сечогінний ефект, тому при їх поїданні важливо пити воду, щоб не було зневоднення організму. Дієтологи не рекомендують за один раз з'їдати занадто багато кавуна так як через величезну кількість рідини створюється навантаження на нирки.

Медики рекомендують їсти кавун з обережністю через наявність в ньому антиоксидантів, які нейтралізують вільні радикали в організмі. У великій кількості вони можуть стати причиною розростання ракових клітин. Але разом з цим лікопін, що міститься в кавуні, допомагає цього уникнути, тому, що не дає клітинам окислюватися.

Раніше Hyser писав про те, що українців ошелешили цінами на перші кавуни: в рази дорожче, ніж рік тому.

Також Hyser повідомляв, що За останній рік в Україні відчутно зросла вартість популярного овоча.

Нагадаємо, що українцям дали поради, Як правильно вибрати черешню, щоб уникнути нітратів.