Чиновники України у своїх деклараціях тепер зобов'язані вказувати подвійне громадянство і посвідки на проживання в інших країнах.

Так, президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО від 16 липня згідно з яким у деклараціях з'явиться графа про подвійне громадянство, а також наявність посвідок на проживання в інших країнах. Указ президента отримав номер № 305 / 2021.

Тепер всім політикам доведеться вирішити це питання, щоб мати можливість і далі займати свої посади. В іншому випадку їх чекає звільнення.

Раніше РНБО отримало указ розробити спеціальний закон, за допомогою якого можна було б виявляти людей з подвійним громадянством. Але як показує практика, таким більшою мірою промишляють українські чиновники. Тому їм в РНБО вже порекомендували вирішити питання з подвійним громадянством. Вже у вересні в Україні займатимуться законом, який буде на державному рівні регулювати можливість українців мати подвійне громадянство.

Але поки про цей документ нічого невідомо. Зазначимо, питання з подвійним громадянством в Україні стояло давно. Багато політиків, які зараз при владі або були раніше, дійсно мали відразу два паспорти-український та іншої держави. А також нерідко мали посвідку на проживання в інших країнах.

Згідно з рішенням РНБО, в деклараціях осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, повинна відображатися інформація про відсутність громадянства іноземної держави, а також документів, що дають право на постійне проживання на території іноземної держави.

Раніше Hyser писав про те, що екс-президент України Віктор Ющенко показав, як виросли його діти.

Також писали, що на президента України Володимира Зеленського знову подали до суду за державну зраду.

Нагадаємо, що Володимир Зеленський підписав доленосний для України закон.