Експерти попереджають про те, що в майбутньому велика частина українців може втратити пенсії

Практично всі прогнози щодо демографічної ситуації в Україні та майбутньому її пенсійної системи виявляються досить похмурими, і прогноз Міжнародної організації праці не став винятком. Її експерти підрахували, що через 30 років близько 60 відсотків пенсіонерiв можуть позбутися своїх пенсійних виплат.

Експерти впевнені, що подібна небезпека створюється тим, що в Україні відсутня реальна пенсійна реформа, в результаті чого всього одна третина українських працездатних громадян роблять всі необхідні пенсійні внески.

За актуальною статистикою, сьогодні в Україні всього лише 36 відсотків працездатних громадян у віці від 15 до 64 років справні роблять всі внески, необхідні для нарахування пенсійних виплат. Такі скромні цифри через 30 років можуть вилитися в те, що 60 відсотків громадян пенсійного віку просто залишаться без будь-яких виплат.

Причинами такої ситуації експерти з МОП називають відносно невелика участь населення в робочій силі, пов'язаний з високим рівнем безробіття, особливо серед жінок і молоді. Також багато українців уникають реєстрації внаслідок неформальності і заниження заробітної плати.

В даний момент в українському уряді працюють над вирішенням проблеми, що склалася і намагаються не допустити її розвитку, пропонуючи накопичувальну пенсійну системи. Експерти при цьому відзначають, що дії українського уряду несвоєчасні, оскільки другий рівень пенсійної системи необхідно було вводити раніше.

До цього інформаційний портал "Hyser" повідомляв, що українців сповістили про прийдешні пенсійні новації.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в уряді розповіли, яким чином можна отримати пенсію в 7 тисяч гривень.

Також "Hyser" писав, що стало відомо, кому з українців призначать пенсії за спрощеною системою.